Tipy na výlety - jak u nás trávit volný čas?

Slovácko je oázou klidu v dnešní hektické době. Pevné kořeny tradic a kultury tady dýchají na každém kroku. Je čas se nadechnout.

Díky výhodné lokaci hotelu můžete kouzelnou slováckou krajinu objevovat pěšky, na kole, na běžkách, autem, hromadnou dopravou, na lodi nebo si dokonce užít nezapomenutelný let horkovzdušným balonem.

V okolí Velehradu si přijdou na své rodiny s dětmi, turisti, milovníci historie i přírody, vášniví sportovci či cyklisté. Posuďte sami.

Velehrad

Samotná vesnice Velehrad je známá především díky Bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. Jedná se o nejvýznamnější poutní kostel v České republice, který rozhodně stojí za bližší prozkoumání. Milovníci historických staveb jistě ocení i barokní most přes řeku Salašku či Sousoší Panny Marie. Velehrad má svou nenahraditelnou poutní atmosféru a procházet se po této obci či okolních lesích je zážitkem, který nepochybně stojí za to.

Velehrad

Modrá

V těsném sousedství Velehradu se nachází obec Modrá, která je známá svým Archeoskanzenem, který vám nastíní, jak žili naši předkové v typických velkomoravských sídlištích. Dalším místem, které byste na Modré rozhodně neměli přehlédnout, je Živá voda, která vám ukáže faunu i flóru moravských biotopů a zavede vás do podvodního tunelu, ve kterém spatříte různé druhy sladkovodních ryb.

Modrá

Rozhledny

V docházkové vzdálenosti od hotelu se nachází hned tři zajímavé rozhledny. Jedná se o rozhlednu na Modré (2,5 km), rozhlednu na Salaši (6 km) a rozhlednu na Brdu (13 km). Všechny jsou častým cílem místních výletníků a poskytují nádherné výhledy. Rozhledna na Modré je ideálním cílem kratší procházky pro všechny, kteří by rádi prozkoumali okolí Velehradu. K salašské rozhledně potom vede o něco náročnější kopec, netrvá ale nijak dlouho a určitě stojí za to. Rozhledna na Brdu je asi nejznámější, jedná se o typický cíl místních výletníků, kteří si nezřídka cestu zpečetí obědem na známém Bunči.

Rozhledny

Buchlovice - zámek, hrad a mnoho dalšího

Velehrad sousedí přímo se šlechtickým městysem Buchlovice. Můžete se tam snadno dostat hromadnou dopravou, autem či na kole. Už samotné náměstí a centrum městečka stojí za to, hlavními taháky jsou však známé historické památky. Dominantou celého regionu je bezpochyby hrad Buchlov z 13. století. Dá se k němu snadno přijít pěšky přímo z Buchlovic, nahoře vás potom mimo samotný hrad čeká přijemné posezení přímo na nádvoří nebo v jednom z oblíbených restauračních zařízení v okolí. Můžete si zajít na různě dlouhé prohlídky, pozorovat celý region z vysoké věže nebo jen nasávat atmosféru a dějiny z okolí. Asi patnáct minut chůze od hradu čeká Kaple sv. Barbory, kterou byste určitě neměli vynechat.

To ale není všechno, co Buchlovice skýtají. Můžete navštívit také dechberoucí barokní zámek a krásnou zámeckou zahradu, ve které můžete navštívit záchrannou stanici volně žijících živočichů nebo zámecké zahradnictví s ohromnou sbírkou fuchsií. Zámek i zahrada jsou opravdu coby kamenem dohodil od centra městyse.

Mimo to všechno je součástí Buchlovic také Smraďavka pojmenovaná po léčivém sirovodíkovém prameni. Nachází se zde Lázně Leopoldov a přehrada, ve které se můžete svlažit v horkých letních dnech.

To vše a mnoho dalšího v jednom městysu, ze kterého dýchá historie v hávu krásné, klidné přírody.

Zámek Buchlovice

Uherské Hradiště

V okresním městě je soustředěna malebná architektura, dech bohaté historie, dostatek zeleně a genius loci Srdce Slovácka. Uherské Hradiště tepe neobvykle hojným kulturním životem, který vrcholí třeba v rámci Letní filmové školy nebo Slováckých slavností vína a otevřených památek. Lidové tradice, řemesla zde a kultura zde žijí v symbióze s potřebami moderního města. Po procházce centrem si můžete odpočinout v útulných kavárnách či klidných parcích a posléze třeba prozkoumat přírodní a kulturně-historický areál Skanzen Rochus nebo tradiční vinné sklípky ve Vinohradské ulici.

Uherské Hradiště

Cykloturistika

Velehrad se nachází na Moravských vinařských stezkách, je tedy vhodným místem pro zvídavé cyklisty. Místní pohodlné cyklostezky vás provedou moravskými poli, okolím vinic, lesů i zajímavých usedlostí.

V Turistickém centru Velehrad navíc můžete najít cyklozázemí (nářadí a nějaké náhradní díly) a je zde provozována půjčovna sportovních koloběžek. Pokud přemýšlíte nad aktivní cyklistickou dovolenou, Velehrad byste jistě měli mít v hledáčku.

Cykloturistika

Sportovní vyžití

Na Velehradě a v přilehlých obcích najde sportovní vyžití snad každý. Snad všechny oblíbené sporty zde mají svá sportoviště, ať už máte rádi tenis, fotbal, volejbal nebo squash. V Uherském Hradišti je navíc aquapark s tobogány, saunovým světem a několika různými bazény.

V zimě můžete běžkovat třeba na místních cyklostezkách, případně si zajet zalyžovat do nedalekých lyžarských středisek na Stupavě či v Osvětimanech.

Pokud vás láká něco adrenalinovějšího, určitě vás zaujmou třeba tandemové seskoky padákem. Je toho zkrátka spousta. Na recepci vám moc rádi poradíme, jistě si zde přijdete na své.

Sportovní vyžití

Delší výlety

Za půl hodiny autem můžete být v krásné Kroměříži, za 35 minut v lázeňských Luhačovicích a za 40 minut na Žítkové, v sídle známých bohyň. Jižní Morava je bohatá paleta barev a je jenom na vás, za kterou se vydáte.


Jak si vybrat?

Je toho opravdu hodně. Nemějte strach, samozřejmě s vámi vymyslíme vhodný program přímo pro vás. Stačí se za námi zastavit na recepci a poradíme vám nezapomenutelné strávení pobytu úměrné vašim silám, představám a možnostem. Slovácko známe jako své boty a moc rádi se o jeho krásy podělíme.

Po náročném dni plném zážitků vás čeká naše wellness, pořádná večeře, sklenka vína a kvalitní spánek. Nic už pak nebude chybět.

Chcete poodhalit kouzlo uchvacující části Moravy?

Naše dveře jsou vám otevřené!
HOTEL MLÝN ve Velehradě hodnocení